Nadzwyczajny zjazd Etnologów i Antropologów polskich w Poznaniu

Centrum Badań Migracyjnych, jako współorganizator, zaprasza do udziału w Nadzwyczajnym Zjeździe Etnologów i Antropologów Polskich, który będzie miał miejsce 23 listopada 2016 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu.

 

Z inicjatywy Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ponad 20 instytucji etnologicznych i antropologicznych w Polsce zadecydowało o potrzebie organizacji Nadzwyczajnego Zjazdu. Wyrazy poparcia dla tej inicjatywy napływają też od towarzystw antropologicznych spoza Polski, w tymze strony The American Anthropological Association - oświadczenie.

 

Intencją wszystkich organizatorów jest stworzenie forum debaty nad miejscem antropologii w przestrzeni publicznej oraz jej rolą i powinnością w obliczu dyskryminacji, mowy nienawiści i przekłamywania w dyskursie publicznym podstawowych pojęć i zjawisk, którymi od ponad stu lat poświęcone są badania przedstawicieli naszej dyscypliny. Podczas Zjazdu zostanie m.in. ogłoszony „Manifest etnologów i antropologów polskich przeciwko dyskryminacji”.

 

Zachęcamy wszystkich do udziału w Zjeździe, a osoby zainteresowane uczestniczeniem prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada.

 

 

Termin: 23.11.2016 r.

Miejsce: Teatr Polski w Poznaniu, ul. 27 grudnia 8/10, Duża Scena

 

Więcej informacji o Zjeździe na http://zjazd.weebly.com/ i Facebooku.

dr hab. Izabella Main: imain@amu.edu.pl

e-mail: cebam@amu.edu.pl

Centrum Badań Migracyjnych UAM
Collegium Martineum UAM
ul. Święty Marcin 78, 61-809 Poznań
pokój 422

facebook.png
Uniwersytet_Adama_Mickiewicza.png
Instytut_Etnologii_i_Antropologii_Kultur
Migrant_Info_Point_Poznań.png
IASFM.png